Klíčem ke zdravé, dobře vyhlížející a odolné pleti je její hydratace. Pokud z různých důvodů dojde k narušení hydratační rovnováhy, pleť se dehydratuje, stává se suchou, drsnou a začíná se loupat. Lidská kůže má celou škálu nástrojů, kterými se snaží udržet normální hladinu vlhkosti. Nicméně když vlastní zbraně nestačí, přicházejí na pomoc kosmetické přípravky obsahující látky, jejichž hlavním úkolem je právě hydratace. Dnes si povíme o jedné z nejúčinnější zvlhčujících látek s názvem Hydromanil™.

Dobrá hydratace je velmi důležitá pro pokožku nejen z estetických, ale i ze zdravotních důvodů.

Pleť s přiměřenou hladinou hydratace nejen pěkně vypadá, je zářivá, pevná a má jednotnou strukturu, ale také pomaleji stárne, je odolnější, lépe chrání proti působení vnějších faktorů. Vědí o tom i výrobci kosmetických přípravků, proto mezi úkoly většiny dostupných přípravků je právě hydratace pleti.

Co způsobuje, že některé z nich plní svůj úkol lépe a jiné hůře?

Účinnost v této oblasti závisí do značné míry na druhu a koncentraci účinných látek, které mají plnit tento úkol. Mezi „hydratační děla“ patří Hydromanil, sloučenina, která svou úlohu plní mimořádně účinně.

Hydromanil™ je aktivní látka rostlinného původu, která se vyznačuje dokonalými hydratačními účinky. V pečlivě zvolené kompozici byl využit jedinečný rostlinný zvlhčující komponent, jehož základ tvoří sloučeniny cukru bohaté na galaktomannan, pocházející z plodů stromu tara (Caesalpinia spinosa), rostoucího ve velmi náročném, suchém podnebí And, zejména v Peru.

Struktura Hydromanilu

Struktura Hydromanilu je založena na konstrukci zvlhčujících částic galaktomananu v podobě trojrozměrné koloidní matrice, která postupně uvolňuje zvlhčující oligosacharidy.

Zmíněné galaktomanany jsou polysacharidy s vysokou molekulární hmotností, které byly vybrány na základě jejich přirozených zvlhčujících funkcí. Díky svým mimořádným schopnostem zadržovat vodu chrání zárodek stromu tara před dehydratací. Příliš velké rozměry částic galaktomananů neumožňují pronikání do hlubších vrstev kůže, proto zůstávají na povrchu zrohovatělé vrstvy.

Tím vytvářejí zvlhčující film a tak pracují ve prospěch okamžité povrchové hydratace,čehož výsledkem je jednotnější, zdravější vzhled pleti. Povrchový účinek má ještě jednu výhodu – omezuje transepidermální ztrátu vody, která se nachází v pokožce i té, kterou obsahují další aplikované kosmetické produkty.

 

Na druhé straně malé rozměry molekul oligosacharidů umožňují pronikání do zrohovatělé vrstvy. Po jejím dosažení se stávají nedílnou součástí pokožky, což znamená, že v hlubších vrstvách kůže mají hydratační účinek a spolu s NMF (Natural Moisture Factor – přírodní zvlhčující faktor) působí synergicky pro zvýšení množství zadržené vody a dlouhodobější hydratační efekt.

Moderní metoda výroby Hydromanilu umožnila získat aktivní látku, jejíž zvlhčující molekuly se uvolňují postupně.

Hydromanil najdete v několika přípravcích Larens: v ultrahydratačním krému Hydro Balance Face Cream, v univerzálním přípravku pro citlivou a náročnou pleť – Dermo Face Cream, v lehkém spreji na tvář Aqua Spray a v kultovním Serum Hair & Body Repair Spray